به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس بدری و به نقل از خبرگزاری تسنیم، صدیف بدری در جمع خبرنگاران در اردبیل با اشاره به پیگیری‌های انجام گرفته توسط مجمع نمایندگان استان برای پیشرفت پروژه راه آهن اردبیل - میانه اظهار داشت: در طی یک سال گذشته و بعد از شروع به کار نمایندگان مجلس دهم، 77.5 میلیارد تومان به پروژه را‌ه‌آهن تخصیص یافته است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل افزود: به دنبال سفر کمیسیون عمران مجلس، رئیس سازمان برنامه و بودجه و بازدید مجدد رئیس کمیسیون عمران، تخصیص بودجه سال گذشته برای پروژه به رقم 47.5 میلیارد تومان رسید و این در حالی است که بودجه مصوب سال گذشته 28 میلیارد تومان بود که با پیگیری‌های صورت گرفته علاوه بر تخصیص کامل بودجه سال گذشته میزانی از بدهی‌های سال‌های پیشین نیز اخذ شد.

بدری با اشاره به تصویب بودجه 250 میلیارد تومانی برای پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه گفت: با توجه به فصل کاری محدود استان اردبیل 30 میلیارد تومان از بودجه امسال برای پروژه تخصیص داده شد و امید است طبق برنامه مشخص تا پایان امسال تمام بودجه 250 میلیاردی تخصیص یابد.

وی تصریح کرد: طی یک سال گذشته با تخصیص اعتبارات پروژه از حالت رکود خارج شده است و با تخصیص‌های بعدی پروژه بر خط ریل پیشرفت به حرکت درمی‌آید.

بدری اظهار کرد: مجمع نمایندگان استان به جد پیگیر تخصیص صددرصدی بودجه مصوب برای امسال است و انتظار از مقامات استانی این است که پیگیری بیشتری در تحقق این امر داشته باشند.