به گزارش خبرنگار مهر، صدیف بدری ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در جلسه‌ای که مسئولان استان با وزیر ارتباطات داشتند مقرر شد تمامی مشکلات حوزه مخابرات و فناوری اطلاعات استان تا دو ماه آینده احصا شود.

وی افزود: با ارزیابی و طرح اولیه مشکلات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قول مساعد رفع مشکلات را با اولویت‌بندی تا دو سال آینده مطرح کرده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی عمده مشکلات طرح شده را در ارتباط با تلفن همراه و ثابت روستاها دانست و گفت: نزدیک به ۱۰ هزار خانوار روستایی مشکل خط تلفن ثابت دارند که تا ۲۰ روز آینده بررسی میدانی انجام شده و تا یک ماه نیز وزارتخانه با تأمین اعتبار مشکلات را رفع می‌کند.

به گفته بدری در روستاهایی که با قطعی تلفن ثابت مواجه هستند نیز قرار است با احصا و شناسایی مشکلات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به رفع قطعی نهایتاً تا یک ماه آینده اقدام کند.

وی افزود: به منظور رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه اعتبار مناسبی هم برای روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار در مرحله نخست و هم روستاهای بالای ۵۰ خانوار در مرحله دوم پیش‌بینی‌شده و تا پایان سال مشکلات آنتن دهی رفع می‌شود.

وی با اشاره به پیش‌بینی اختصاص ۴۰ میلیارد تومان در این راستا اضافه کرد: به ویژه رفع مشکلات آنتن دهی روستاهای شهرستان‌های اردبیل، سرعین، نیر و نمین مورد تأکید است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همچنین به مذاکره جهت کاهش رومینگ تلفن‌های همراه در مرزهای استان با کشور جمهوری آذربایجان اشاره و تأکید کرد: هم‌زمان در راستای تبلیغ و فرهنگ‌سازی این مهم برای مرزنشینان اقداماتی از سوی وزارت خانه و فرمانداری‌ها صورت می‌گیرد.

بدری افزود: علاوه بر این درخواست شد حداکثر مساعدت برای ثبات شغلی و رفع مشکل کارگزاران مخابراتی استان پیش‌بینی‌شده و حق‌وحقوق آن ها تأمین شود.