به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مهندس بدری، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار مقابله بهینه با شیوع ویروس کرونا در کشور شد. متن نامه بدین شرح است:

 

جناب آقای دکتر روحانی؛ رئیس‌جمهور محترم

سلام علیکم؛ احتراما مرزهای بحران موجود در کشور به جهت شیوع ویروس کرونا هر روز گسترده‌تر می‌شود و هر گونه تعلل در اخذ تصمیمات لازم بر دامنه آن می‌افزاید. با توجه به درگیر شدن اقصی‌نقاط کشور با این بحران و مشکلات عدیده ناشی از آن و به منظور جلوگیری از پدید آمدن فاجعه انسانی در سطح کشور خواستار طرح موارد زیر در ستاد ملی مبارزه با کرونا در اسرع وقت می‌باشم:

 

1- در اسرع وقت قرنطینه کلیه شهرهای کشور را با جدیت الزامی و اجرایی کنید.

 

2- کلیه اصناف، مراکز اداری، تفریحی، خدماتی، گردشگری کشور به غیر از نهادهای دخیل در مدیریت این بحران، مراکز بهداشتی- درمانی، نانوایی‌ها و مراکزی که مایحتاج ضروری مردم را تامین می‌کنند حداقل تا نیمه فروردین سال آتی به صورت کامل تعطیل شوند.

 

3- از هرگونه تردد و حمل کالا در شریان‌های اصلی و فرعی کشور به غیر از خودروهای حامل سوخت، مواد غذایی، دارویی و ضروری با جدیت ممانعت به عمل آید.

 

4- جهت جلوگیری از قرار گرفتن اقشار ضعیف و طبقات پائین جامعه زیر فشار مشکلات معیشتی به خاطر محدودیت‌های ایجاد شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، مبلغ 10 میلیون ریال به حساب سرپرستان خانوارهایی که از یارانه معیشتی برخوردارند، از محل مقتضی واریز شود.

 

5- افزایش اختیارات استانداران در کنار اختصاص اعتبارات لازم به منظور مدیریت بهینه بحران موجود و اخذ تصمیمات مقتضی در اسرع وقت را در دستور کار قرار دهید.

 

 

با آرزوی توفیق الهی

صدیف بدری

نماینده مردم شریف اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی

22 اسفند 1398