به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مهندس بدری، سید مصطفی جمشیدی در یادداشتی به بحث تکرار نمایندگی مجلس در اردبیل پرداخت. وی نوشت:

۱۶ سال پیش وقتی ولی آذروش و نورالدین پیرموذن، نمایندگان اردبیل در مجلس ششم، پیروزی‌شان در انتخابات مجلس هفتم را جشن می‌گرفتند شاید تصورش را هم نمی‌کردند که قریب به دو دهه طول خواهد کشید تا فرد دیگری بتواند طعم «تکرار نمایندگی» در اردبیل را بچشد. اتفاقی که چند روز پیش بالاخره به وقوع پیوست.

یکی از مهمترین فرضیه‌های انتخابات مجلس در اردبیل، عدم توفیق نمایندگان موجود در تکرار وکالتشان بود. آنچه که در بطن جامعه با اصطلاحاتی همچون «نماینده یک‌بارمصرف» نمود می‌یافت و در سطح خواص به یک «تابو» تبدیل شده بود.

اصطلاح «تابو» به دو مفهوم متضاد دلالت دارد؛ از یک سو جذاب و فریبنده است و از سوی دیگر اضطراب‌انگیز و خطرناک! داستان تکرار نمایندگی در اردبیل هم یک تابوی تمام عیار بود؛ چرا که تصور تکرار نمایندگی برای هر نماینده‌ای وسوسه‌انگیز بود و اندیشیدن به نیمه دیگر ماجرا که همان عدم اعتماد مجدد مردم بود، خواب هر وکیلی را آشفته می‌ساخت! اما بعد از چهار دوره، صدیف بدری بالاخره از پس تکرار نمایندگی برآمد تا تابوی ۱۶ ساله درهم بشکند.

با توجه به اهمیت سابقه نمایندگی در ساز و کار مجلس شورای اسلامی، از کسب کرسی‌های کلیدی مجلس گرفته تا تاثیرگذاری بر اتمسفر آن، این تکرار را باید به فال نیک گرفت. تکراری که بیش از همه شاید حاصل اقناع افکار عمومی با ارائه گزارش عملکرد شفاف به موکلان، داشتن ارتباط نزدیک با آنان در طول دوران نمایندگی و ثبات شخصیت در گذر زمان باشد.