به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس بدری، او در انتخابات دوره گذشته بیشترین رای مردمی در استان را به خود اختصاص داد و به عنوان نماینده اول اردبیل راهی خانه ملت شد. ویژگی های ممتاز اخلاقی و تخصصی بدری و عملکرد قوی در مجلس، وی را در جمع مدعیان اصلی انتخابات یازدهم قرار داده است.

بدری تنها نماینده استان بود که در چهار سال گذشته هرگز وکیل‌الدوله نشد. در اوج قدرت‌نمایی دولت اول روحانی و زمان انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، در حالی که اغلب نمایندگان مشغول مداحی از دولت و کسب امتیازات شخصی بودند، نه تنها در صف مبلغان دولت قرار نگرفت بلکه با پرسیدن ۱۰ سئوال کلیدی از روحانی در صحن مجلس، یک تنه دولت و کابینه‌اش را به چالش کشید.

این سئوالات همه برآمده از خواست مردم و افکار عمومی بودند و موجب شد رسانه‌ها آن زمان تیتر بزنند: بغض ملت در گلوی بدری شکست!

در طول سال‌های گذشته، چهره مردمی و روابط عمومی بالا، نداشتن روحیه کاسبکارانه در عین تعامل منطقی با مسئولان به جای اتخاذ تصمیمات احساسی و هیجانی، از بدری چهره‌ای کارکشته در افکار عمومی ساخته است. در مجلسی که اکثریت آن در اختیار حامیان دولت بود، بدری تنها نماینده استان بود که برغم انتقادات مستدل از دولت، توانست چهارسال پیاپی عضویتش در هیئت رئیسه کمیسیون مهم و تخصصی عمران مجلس را حفظ کند.

او به عنوان نماینده استان اردبیل چهار سال پشت سر هم به عنوان سخنگوی کمیسیون عمران انتخاب شد و بارها در صدر اخبار ملی و کانون توجه رسانه‌های سراسری قرار گرفت.

در عین حال، شخصیت فنی، مودب، آرام و تعامل گرای بدری به ستون وحدت‌بخش مجمع نمایندگان استان در چهار سال گذشته تبدیل شد. شاید اگر بدری در این دوره عضو مجمع نمایندگان نبود، تفرقه و اختلاف به یکی از مهمترین ضعف‌های این مجمع تبدیل می‌شد، در صورتی که شاهد شکل‌گیری کم اختلاف‌ترین مجمع ادوار گذشته بوده‌ایم.

در اوج قدرت نمایی لیست امید و میدان‌داری حامیان روحانی، بدری به تنهایی همه معادلات را پس زد. او با وجود تخریب‌های بی‌امان از سوی حامیان دولت، با فاصله زیاد از رقبای لیست امیدی خود پیشی گرفت و  در همان دور اول با بالاترین رای استان به مجلس راه یافت.

اکنون و در آستانه انتخاباتی دیگر که شواهد حاکی از پشیمانی مردم از رای دادن به لیست امید است، بدری به پشتوانه اخلاق و  محبوبیت فراجناحی خود، بیشتر از دیگر همکارانش این شانس را دارد که به نماینده شگفتی‌ساز انتخابات یازدهم تبدیل شود.