به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، صدیف بدری در نشست علنی امروز (دوشنبه،13  آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با تبریک یوم الله 13 آبان و روز دانش آموز خطاب به رئیس جمهور، گفت: از هجده ماه پیش خبر سفر شما به اردبیل در استان پیچیده است اما هنوز این سفر محقق نشده می‌طلبد در اسرع وقت به استان سفر کنید تا مردم با مطالبات و انتظارات به حق خود بیش از این چشم انتظار نمانند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خطاب به روحانی، افزود: 8 سال از تصویب و ابلاغ سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش می‌گذرد، سندی که چشم انداز، اهداف و برنامه‌های تعلیم و تربیت کشور را مبتنی بر اهداف راهبردی جمهوری اسلامی ایران تبیین کرده و فصل ششم این سند به ارتقای منزلت اجتماعی و جایگاه حرفه‌ای منابع انسانی با تاکید بر نقش الگویی و جهاد معلم می پردازد و طرح رتبه بندی معلمان بر این اساس تهیه شد.

وی ادامه داد: پس از پایان دولت یازدهم در شرایطی که دولت دوازدهم به نیمه راه هم رسیده است رتبه بندی معلمان به کلاف سردرگم تبدیل شده و پنج وزیر و سرپرستی که به نوبت وارد گردونه مدیریت عالی آموزش و پرورش شد هم در این میان گرفتار شده‌اند و وعده های توخالی، بدون پشتوانه و نافرجام از خود به یادگار گذاشتند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس دهم یادآور شد: زمان اجرای رتبه بندی معلمان روزها، ماه‌ها و سال‌ها را یکی پس از دیگری درنوردید و آنچه که بر جای گذاشته سرمایه‌سوزی و سلب اعتماد فرهنگیان کشور است.

بدری خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه بیش از این فرهنگیان کشور را آزار ندهید، گفت: آقای حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش به قولی که به نمایندگان مردم دادید عمل کنید؛ روابط خوب و نزدیکتان با کابینه و نفوذتان در هیات دولت که قرار بود باری از روی دوش آموزش و پرورش کشور بردارد چه شد؟ رتبه بندی معلمان قرار بود از اول مهر اجرا شود اما اخیرا از اجرای آن در نیمه دوم سال خبر دادید مگر در نیمه چندم سال هستیم؟ نکند قصد دارید اجرای آن را به نیمه سوم سال موکول کنید؟ کاری نکنید مجلس رای اعتمادی که به شما داد را با همان دست پس بگیرد.