به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صدیف بدری و به نقل از خبرگزاری مهر صدیف بدری در تشریح مصوبات نشست مجمع نمایندگان استان و استاندار اردبیل با وزیر نیرو که شب گذشته برگزار شد گفت: مسائل و مشکلات حوزه آب و فاضلاب استان اعم از تامین آب شرب روستایی و عشایری، آب کشاورزی و آب صنعتی و تکمیل فاضلاب شهرهای اردبیل و نمین در این جلسه مطرح و مقرر شد ۵ هزار میلیارد ریال به آب شرب روستایی و عشایری استان اردبیل اختصاص یابد که ۱۰ برابر سال گذشته است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال نیز از همین محل برای تامین آب شرب عشایری استان در نظر گرفته شد، افزود: برای آب شرب روستایی استان دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل فاینانس ماده ۵۶ مربوط به سفر اخیر مدیران ارشد بانکی کشور به اردبیل و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز از محل ردیف‌های ملی صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یابد.

وی از اختصاص ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تامین آب شرب عنبران و نمین خبر داد و یادآور شد: ۲۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار در سال جاری و الباقی در سال آینده از محل اعتبارات ملی تخصیص خواهد یافت.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جهت تکمیل فاضلاب شهرهای اردبیل و نمین نیز یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل فاینانس ماده ۵۶ و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر از محل اعتبارات فاضلاب شهرهای دارای تنش اختصاص می‌یابد.

وی یادآور شد: مقرر شده شورای برنامه ریزی استان هفته آینده اولویت‌ها و نیازهای آبی استان را در جلسه‌ای ویژه صورت جلسه کرده و به وزارت نیرو ارسال کند.

بدری به حقابه استان از رود ارس هم اشاره کرد و ادامه داد: علی رغم افزایش ۲۲۰ میلیون متر مکعبی سهم استان از ارس، پیگیر افزایش این سهم تا احقاق کامل حقوق مردم استان هستیم و این موضوع را به اطلاع وزیر نیرو هم رساندیم