به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس بدری، برنامه با نمایندگان شبکه استانی سبلان شامگاه روز 18 مهر 1398 میزبان مهندس بدری بود. نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در این برنامه به ارائه گزارش عملکرد خود و آخرین وضعیت توسعه‌ای استان اردبیل پرداخت.

 

مهندس بدری گفت: مردم ما فهیم هستند و بدون تعارف باید در جریان ریز مشکلات و موانع و همچنین اقدامات و دستاوردها قرار گیرند.

وی افزود: اردبیل با انباشت مطالبات و محرومیت مواجه است که در نتیجه چند دهه کم توجهی به این استان به بار آمده است. رفع این محرومیت مضاعف نیازمند تلاش شبانه‌روزی است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به دلیل تجارب و سوابق کاری خود و قولی که به مردم داده بودم تحقق زیرساخت‌های استان را پیگیری نموده و از تمام ظرفیت کمیسیون عمران مجلس و وزارت راه و شهرسازی برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان بهره بردم.

وی ادامه داد: علی‌رغم سیاست‌های انقباضی دولت و کاهش بودجه‌های عمرانی در کشور، شاهد افزایش مستمر اعتبارات عمرانی استان در سال‌های اخیر بوده‌ایم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راه آهن اردبیل که پروژه‌ای راکد و بلاتکلیف بود به فعال‌ترین پروژه ریلی کشور و اولویت اول دولت تبدیل شده است و با بیش از ۸۲ درصد پیشرفت در زیرسازی به مرحله ریل‌گذاری رسیده است که در سفر ریاست محترم جمهور به اردبیل عملیات ریل‌گذاری آن آغاز خواهد شد.

برای ۷۵۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی استان ردیف بودجه ملی بزرگراهی تعریف کردیم. اردبیل-سرچم فعال است. اردبیل-مشگین‌شهر از سرعت پیشرفت خوبی برخوردار است و نمین-آستارا و نیر-سراب هم به زودی آغاز خواهد شد.

وی گفت:‌ لایحه منطقه آزاد را به مجلس بازگردانده و به تصویب رساندیم. مردم منتظر خبر خوش الحاق شهرستان‌های مشکین‌شهر، نمین و اردبیل به منطقه آزاد اردبیل باشند.

مهندس بدری اظهار داشت:‌سعی کردم صدای کشاورزان نجیب و زحمتکش استان باشم و در رای اعتماد و استیضاح وزیر کشاورزی نقش ایفا کردم. دستاوردهایی هم حاصل شد. من جمله لغو ممنوعیت صادرات سیب‌زمینی و پرداخت مشوق‌های صادراتی این عزیزان، پرداخت مطالبات گندم‌کاران در مقاطع مختلف. در آبیاری مکانیزه اراضی کشاورزی رتبه نازل ۲9 کشور را داشتیم که بسیار تاسف آور بود. با فشار حداکثری که به دولت وارد کردیم رتبه استان ۲۰ پله ارتقا یافت و امروز که با شما صحبت می‌کنم در رده 9 کشور ایستاده‌ایم. این رده هم علی‌رغم این که امیدوارکننده است، به هیچ عنوان رضایت بخش نیست. کشاورزی استان باید جایگاه حقیقی و برازنده خود را در کشور بیاید.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل در پایان بیان کرد:‌ از همه همکارانم در مجمع نمایندگان استان که با حفظ وحدت و انسجام در پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان موثر بودند تشکر می‌کنم. نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل همواره پیگیر مسائل و منافع کلان استان و یاری‌گر ما در مجلس بودند و تلاش‌هایشان شایسته تقدیر است.