به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مهندس بدری، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده، مجمع نمایندگان استان جلسه‌ای ویژه با آیت‌الله عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و مهندس بهنام‌جو، استاندار اردبیل برگزار کرد که خوشبختانه این جلسه پربار، دستاوردهای مناسبی برای تحقق منافع مردم استان داشت.

 

مهندس بدری با بیان اینکه همه نمایندگان ضمن طرح دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل مختلف استان به بحث و تبادل نظر پرداختند افزود: پیگیری منافع کل استان توسط همه نمایندگان و حفظ وحدت، انسجام و یکپارچگی مجمع نمایندگان جهت پیگیری مطالبات مردم مهمترین مواردی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

 

وی همچنین درخصوص حواشی مطرح شده پیرامون تصویب لایحه منطقه آزاد تجاری-صنعتی اردبیل در ماه‌های اخیر گفت: همه مسائل طرح شده پیرامون این لایحه با جزئیات در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد مجمع نمایندگان استان با تمام توان پیگیر الحاق منطقه‌ای با مساحت مناسب در مرز سه شهرستان اردبیل، مشگین‌شهر و نمین به منطقه آزاد اردبیل باشد تا با تحقق این مهم شاهد برخورداری مستقیم همه شهرستان‌های مرزی استان از امتیاز منطقه آزاد تجاری – صنعتی باشیم.

 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استارت الحاق سه شهرستان اردبیل، مشگین‌شهر و نمین به منطقه آزاد اردبیل را در سفر ریاست محترم جمهور به اردبیل خواهیم زد و امیدواریم با جلب نظر مثبت دولت و پشتیبانی و پیگیری همه‌جانبه همه اعضای مجمع نمایندگان استان، این مهم را در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب برسانیم.

 

مهندس بدری در ادامه با اشاره به گزارش ارایه شده از سوی استاندار اردبیل درخصوص پیگیری حقابه استان از رودخانه ارس گفت: مجمع نمایندگان استان ضمن تقدیر از تلاش‌های انجام یافته و دستاوردهای حاصل شده، بر تداوم پیگیری‌ها تا احیای کامل حقابه قانونی استان اردبیل تاکید کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جلسات مشترک مجمع نمایندگان استان با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل به صورت ماهانه یا حداقل هر دو ماه یک بار تداوم خواهد یافت.