به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مهندس بدری، شامگاه امروز صدیف بدری با اشاره به مطرح شدن لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جدید در صحن علنی مجلس در روزهای آتی اظهار کرد: استفاده از امتیاز منطقه آزاد فرصتی تاریخی و حیاتی برای رشد و توسعه استان اردبیل است که از اولین روز شروع به فعالیت مجلس دهم به صورت جدی دنبال شده و هم اکنون در آستانه رای‌گیری برای تصویب نهایی آن قرار دارد.

وی افزود: بازگرداندن لایحه به مجلس در اولین فرصت، تصویب فوریت آن و تصویب کلیات در کمیسیون اقتصادی مجلس همه و همه در سایه تلاش‌ها و پیگیری‌های مجمع نمایندگان استان در خانه ملت از یک سو و پشتیبانی و حمایت‌های بی‌دریغ نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار محترم فعلی و سابق اردبیل و نخبگان استان از سوی دیگر بوده است.

بدری ادامه داد: لایحه منطقه آزاد چه در داخل مجلس و چه در بیرون از آن مخالفان جدی دارد و مجمع نمایندگان استان با آگاهی از این امر، رایزنی‌ها و تلاش‌های خود برای تصویب را تا لحظه آخر با جدیت ادامه می‌دهد.

وی با تاکید بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای استان اردبیل گفت: در بین مناطق آزاد پیشنهادی جدید، اردبیل از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار است و بر همین اساس حتی در صورت عدم تصویب لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید، الحاق استان اردبیل به منطقه آزاد ارس به صورت جدی پیگیری خواهد شد.