به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مهندس بدری، صبح روز یکشنبه، 27 خرداد ماه 1397، مهندس بدری، نماینده مردم شریف شهرستان‌های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی و دکتر فلاحی، سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از سراها و قسمت‌های مختلف بازار تاریخی اردبیل بازدید کردند.

این بازدید از مراحل بازسازی سرای وکیل آغاز شد و به دنبال آن بررسی آخرین وضعیت سرای امام جمعه و بازدید از سراهای دوگوچی، زنجیرچی و سایر نقاط بازار تاریخی اردبیل در دستور کار قرار گرفت.

مهندس بدری، عضو هیات رئیسه و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در این بازدید با تاکید بر لزوم مرمت و بهسازی سراهای مختلف بازار تاریخی اردبیل اظهار کرد: سرای وکیل با مشارکت میراث فرهنگی و مالکین در حال بازسازی است و با هماهنگی‌های انجام شده با وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان عمران و بهسازی شهری، یک میلیارد تومان از محل اعتبارات نوسازی بافت فرسوده به این پروژه اختصاص می‌یابد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین اظهار امیدواری کرد سرای وکیل تا مرداد ماه سال جاری و مشخصا «روز اردبیل» آماه بهره‌برداری شود تا با حضور دکتر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح گردد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در مورد سرای امام جمعه اردبیل نیز بیان کرد: بازسازی این سرای نیازمند همکاری و تعامل همه جانبه مالکین است و در حال حاضر جبهه اول مرمت و بهسازی این مجموعه تاریخی و تجاری نهایتا تا سه ماه دیگر به سرانجام خواهد رسید.

مهندس بدری در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌ها و پیگیری‌های مجموعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دقیق و استفاده بهینه از اعتبارات و فرصت‌های موجود، اقدامی موثر در راستای حراست از بازار تاریخی اردبیل است.