به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس بدری، صدیف بدری عصر امروز، پس از بازدید از بیمارستان علوی، در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در دو سه سال اخیر بیماران اردبیلی به شدت از آن رنج می‌بردند نبود فوق تخصص شبکیه و تجهیزات لازم در اردبیل بود به طوریکه مراحل مختلف معاینه و درمان بیماری در خارج از استان اردبیل صورت می‌گرفت و بیماران مجبور به مراجعه به سایر مراکز استان‌ها و مخصوصا شهر تبریز بودند.

وی افزود:‌ برای حل مساله در گام اول با هماهنگی‌های انجام شده امکان حضور فوق تخصص شبکیه از شهر تبریز برای یک روز در هفته فراهم شد. بدیهی است که این مساله پاسخگوی نیازهای 20 هزار بیمار دیابتی که حداقل 2500 نفر از آنها مبتلا به بیماری چشم نیز هستند، نبود از اینرو در گام دوم و با پیگیری‌های صورت گرفته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تلاش مسئولان استانی و اخذ دستور از وزیر محترم شرایط حضور دایم دکتر فوق تخصص شبکیه مستقر در بیمارستان علوی اردبیل فراهم شد. 

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از 6 ماه پیش، و برای رفع مشکلات بیماران دیابتی دارای آسیب شبکیه چشم دراستان اردبیل، دکتر فوق تخصص شبکیه از تهران به اردبیل انتقال داده شده که روزهای دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته در درمانگاه تخصصی بیمارستان علوی اردبیل مستقر می‌باشد و به معاینه و مداوای بیماران مشغول است.

بدری تصریح کرد: در گام سوم و با خرید دستگاه مورد نیاز تزریق دارو به چشم بیماران برای درمانگاه تخصصی بیمارستان علوی، نیاز بیماران برای مراجعه به شهر تبریز برای تزریق برطرف شده است و هم اکنون تزریق در اردبیل صورت می‌گیرد.

وی گفت: در گام چهارم لازم بود که دستگاه تصویربرداری نیز به تجهیزات درمانگاه تخصصی افزوده شود که با تلاش‌های صورت گرفته مقدمات کار به صورت کامل فراهم شده است و انشاءالله به زودی شاهد نصب دستگاه تصویربرداری خواهیم بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:‌ با فراهم شدن امکانات، هم اینک روزانه به صورت میانگین 100 بیمار دیابتی دارای آسیب شبکیه چشم در بیمارستان علوی مورد معاینه و درمان قرار می‌گیرند و نیازی به مراجعه به مراکز سایر استان‌های همسایه ندارند.