به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس بدری و به نقل از فارس، 

صدیف بدری پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در نطق میان دستور مجلس شورای اسلامی تذکراتی به وزیر آموزش و پرورش اعلام شد که چرا مجلس شورای اسلامی، زمام امور وزارتخانه مهم و حساس آموزش و پرورش را بر عهده جنابعالی نهاده اما متاسفانه در همین بازه زمانی کوتاه چند ماهه از شروع به فعالیتتان در این جایگاه مهم، شاهد وضعیت نابسامان و مایوس‌کننده‌ای در آموزش و پرورش کشور هستیم.
وی افزود: شغل معلمی، شغلی حساس، حرفه‌ای، تخصصی و پیچیده است و به گواه متخصصین این عرصه «دانشگاه فرهنگیان» تنها مسیر منطقی و اصولی جذب معلم در سرتاسر کشور است و ضرورت دارد همه معلمین از این کانال تخصصی وارد نظام آموزشی کشور شوند.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این وجود متاسفانه شاهد تعصیلی سریالی دانشگاه‌های فرهنگیان در نقاط مختلف کشور به بهانه‌هایی همچون «لزوم تعطیلی دانشگاه‌های واقع در خارج از مراکز استان‌ها» هستیم.
بدری بیان کرد: «مرکز آموزش عالی آزادگان نیر» از توابع استان اردبیل، یکی از این مراکز است که با سال‌ها سابقه در تربیت معلمین شایسته و متخصص، متاسفانه با خطر تعطیلی مواجه شده است، در شرایطی که کشور با کمبود معلمین متخصص در رشته‌های مختلف مواجه است، این اقدام غیرکارشناسی و غیراصولی چه معنایی دارد؟ جنابعالی چه پاسخی برای این اقدام نسنجیده دارید؟
وی که سید محمد بطحایی را مخاطب سخنان خود قرار داده بود، ادامه داد: معلمان این کشور در حسرت اجرایی شدن وعده‌هایی همچون پرداخت تسهیلات 50 میلیون تومانی خرید مسکن، 20 میلیون تومانی خرید کالا و 10 میلیون تومانی ضروری با سود 12 درصد به فرهنگیان هستند. چرا قبل از اینکه این وعده‌ها اجرایی شوند، نُقل محافل، خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها می‌شوند؟ فراموش نکنید که فرهنگیان دلسوز و فرهیخته این کشور قدرشناس هر مقام مسئولی هستند که قدمی ولو کوچک برایشان بردارد و شما هم بهتر است به جای مصاحبه‌های متعدد، سازوکار پرداخت هر چه سریعتر این تسهیلات را فراهم آورید.
نماینده مردم اردبیل در مجلس ادامه داد: طرح رتبه‌بندی معلمان همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و معلوم نیست که چرا هیچ اراده‌ای برای اجرای کامل آن وجود ندارد. هرچند که متاسفانه اجرای حداقلی آن هم با مشکلاتی مواجه است، چه کسی پاسخگوی کارکنانی که خارج از پوشش اجرای اولیه آن هم قرار گرفته‌اند خواهد بود؟ چرا هیچ اقدامی در این خصوص انجام نمی‌دهید؟
وی به آخرین وضعیت بازنشستگان آموزش و پرورش پرداخت و گفت: بازنشستگان آموزش و پرورش در وضعیت بسیار اسفناکی به سر می‌برند و چشم امید این قشر فرهیخته که عمرشان را فدای تعلیم و تربیت فرزندان این مملکت کرده‌اند به کدامین برنامه در دست اجرای شما باشد؟
بدری ادامه داد: عدم واریز سرانه ناچیز مدارس کشور، به ویژه مدارس استان‌های محروم کشور، امور جاری و روزمره مدارس را نیز با دشواری مواجه ساخته است، مگر این مدارس بنگاه‌های اقتصادی‌اند که به حال خود رها کرده‌اید؟ مدیران این واحدهای آموزشی برای تامین بودجه‌های خود چه ابزارهایی در اختیار دارند که اینگونه به امان خدا رهایشان کرده‌اید؟ آیا خبر دارید که در شرایط فعلی، مدیریت اکثریت قریب به اتفاق واحدهای آموزشی کشور به نوعی مدیریت بحران است؟
وی گفت: در شرایطی که برخی از مدیران پاداش‌های چند صد میلیونی برای خود کنار می‌گذارند، معوقات ماه‌های اضافه‌کاری کارکنان ادارت آموزش و پرورش کشور در حال دورقمی شدن است! آیا آموزش و پرورش به مطالبات کارکنان خود به دیده سرمایه نگاه می‌کند؟ با انباشتن این بدهی‌ها بر روی هم چه هدفی را دنبال می‌کنید؟ چه کسی با نزدیک به یک‌سال معوقه حقوق و مطالبات به حق، می‌تواند سرحال و باانرژی، در دستگاه اجرایی خود به فعالیت بپردازد؟ آیا جنابعالی از این روحیه برخوردارید؟
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس بیان کرد: مطالبات حق‌التدریسان آموزش و پرورش هم که همچنان بر زمین مانده است، معلمانی که با دلسوزی و عزت نفس بالای خود نگذاشتند و نمی‌گذارند کلاس‌های درس خالی از معلم بماند، نمی‌دانند برای دریافت مطالبات خود به سراغ چه نهاد و ارگانی باید بروند!
بدری ادامه داد: فرهنگیان با مشکلات عدیده معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند و این درحالی است که هیچ اراده‌ای برای رفع موانع و حل مشکلات در جنابعالی نمی‌بینند. وعده‌هایتان هم یکی پس از دیگری خالی از آب درآمده است.

وی گفت: به عنوان نماینده ملت به شما تذکر و هشدار می‌دهم تا در اسرع وقت با تغییر رویکرد خود، آموزش و پروش کشور را از این وضعیت رخوت‌بار نجات دهید، سایه تعطیلی را از سر مراکز تخصصی تربیت معلم در کشور نظیر مرکز آزادگان شهر نیر دور کنید، برای پرداخت مطالبات تلنبار شده فرهنگیان عزیز و کارکنان خدوم ادارت آموزش و پرورش سراسر کشور، هر چه سریعتر اقدام کنید و در یک کلام کاری نکنید تا مجلس شورای اسلامی در تایید صلاحیت شما به عنوان وزیر آموزش و پروش تجدید نظر کنیم.