به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس بدری، سخنگوی کمیسیون عمران و نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس به همراه اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل با سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار کرد.

پیشبرد پروژه‌های عمرانی استان در دستور این جلسه ویژه قرار داشت و مقرر گردید: قرارگاه خاتم الانبیا قرارداد نهایی بیمارستان 1000 تخت خوابی اردبیل را با وزارت بهداشت، در مان و آموزش پزشکی منعقد کرده و این پروژه در سفر رییس جمهور به استان کلنگ زنی شود.

تسریع در انجام مطالعات نهایی توسعه بزرگراهی جاده نمین-آستارا و بررسی احداث بزرگراه نیر-سراب به صورت پیمانکاری مورد دیگری بود که در جلسه مورد توافق طرفین قرار گرفت.

موسسه نینوا وابسته به قرارگاه خاتم، پیمانکار دوقطعه از پروژه راه‌آهن اردبیل است و مقرر شد تیرهای مربوط به پل‌های این قطعات حداکثر تا پایان سال جاری اجرا شده و قطعات تا پایان شهریور سال آتی تکمیل شوند.

همچنین مقرر شد استاندار اردبیل گزارش آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام استان که توسط قرارگاه خاتم در حال اجراست و دیگر پروژه‌های زیربنایی و روبنایی دارای اولویت که قرارگاه خاتم توان اجرای آن را دارد از جمله بزرگراه اردبیل سرچم –اردبیل و پارس‌آباد-سه راهی مشگین شهر، راه‌آهن اردبیل-مغان، روسازی (ریل گذاری و تجهیزات الکترونیکی) راه اهن اردبیل-میانه، همچنین آبیاری اراضی پایاب سد کوثر و ایجاد شرکت کشت و صنعت جدید و صنایع تبدیلی در محل اراضی پایاب سدخدآفرین را احصا کرده و در اسرع وقت طی جلسه‌ای با فرمانده قرارگاه و با راهکار تامین مالی همچون ماده 56 (فاینانس داخلی) تفاهم نامه کندتا با قرارگرفتن درمصوبات سفر هیات دولت به استان اردبیل توسعه عمرانی هرچه بیشتر استان را شاهد باشیم.

مشکلات پرسنل نیروگاه سبلان نیز از موارد دیگری بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مهندس بدری در این مورد مطالبات پرسنل خدوم نیروگاه را با جزئیات مطرح کرد و مقرر گردید فرمانده قرارگاه خاتم شخصا از این نیروگاه بازدید به عمل آورد.